Herold

Plac

Notable

Bywalcy

Instytucje

Gród

Dzieje

Cytadela

Plan


Pierwotnie na wyspach dreamlandzkich gród wybudowano warowny ale otwarty do osiedlania się. Rozbudowa infrastruktury tylko napotykała problemy logistyczne. Przeprowadzenie linii kolejowej wymagało zbudowania dwóch dodatkowych bram w murach okalajacych gród natomiast stadion jak i dworzec autobusowy wybudowano już poza murami. Sargentis było grodem z dostepem do morza stąd pierwotnie cieszyło się dość pozytywną opinią wśród żeglarzy ze względu na malowniczo położoną osadę.
Sargentis powstało w znaczej mierze z potrzeby chwili. Ogromny przyrost mieszkańców należało zagospodarować, stąd na polecenie Księcia Morfeusza Tylera wybudowano Sargentis i od tego czasu było oczkiem w głowie władcy. Niebawem powstało kilka innych grodów więc napływ ludnośći osłabł. Osady między sobą zaczęły się różnicować i Sargentis stało się bardziej książecym grodem niż kiedykolwiek wcześniej. Z tego też powodu Książę Solardii nadał przywilej grodzki. Przywilej ów stanowił, że w grodzie mogą mieszkać jedynie osoby należące do szlachty i arystokracji.
Podczas secesji i walk o niepodległość spalono wszystkie grodny włącznie z Sargentis. Na nowych wyspach odbudowano tylko kilka grodów a w między czasie niektóre znowu uległy zniszczeniu przy wojnach domowych. Po wprowadzeniu reform i Wielkiej Konstytucji odbudowano Sargentis jako gród książęcy i rozszerzono przywilej grodzki. Obecnie gród jest siedzibą Dworu Książecego. Sargentis pełni więc role reprezentacyjną stając się główną siedzibą Wielkiego Księcia i jego następcy. Dziś w grodzie nie można zamieszkać na stałe nikomu poza ściśle określoną listą urzędników i osób uprawnionych wykazem książęcym takich jak np ambasadorowie obcych państw.

Designed by Morfeusz Tyler (C) Copyrights by Solardia 2001-2013
Kompozycja cytadeli zaczerpnięta z pracy konkursowej dostępnej w internecie.